1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przez cały okres Adwentu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana jako roratnia ku czci Matki Bożej. Dlatego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach. Zachęcamy również dorosłych, by przynajmniej na czas Adwentu wstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów. Przez cały okres Adwentu pół godziny przed roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu Godzinki przed Roratami śpiewać będą następujące róże: poniedziałek – MB Bolesnej, wtorek – MB Różańcowej, środa – Ofiarowania NMP, czwartek – Niepokalanego Poczęcia, piątek – Św. Rodziny, sobota – MB Gromnicznej.

2. W pierwszy czwartek pół godziny przed Roratami będzie spowiedź św.

3. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź św. od 16.00 i bardzo prosimy przyjść wcześniej do spowiedzi św., bo nie będzie ks. Proboszcza, który w piątek i sobotę wyjeżdża na uroczystość do Warszawy. Po Mszy św. roratniej będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża Matki Kościoła.

4. W pierwszą sobotę na Roraty zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca, bowiem po Mszy św. będzie nabożeństwo, podczas którego adorować będzie róża Niepokalanego Serca NMP, a po Nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą grudnia, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Piotra i Pawła. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, po Sumie – św. Józefa i po Mszy św. o 16.00 – św. Jana z Dukli. Ponieważ w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, dlatego po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 241-260. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 221-240 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 65zł na spłatę kredytu.

7. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. będzie o 17.00, w pozostałe dni o 7.00 i 17.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200zł – z nr 59, Zając Stanisław nr 62, z nr 82, Fil Tadeusz nr 326a oraz na konto parafialne Barć Mieczysław, po 100zł – z nr 324, Helon Krystyna nr 387, Barć Czesław nr 498. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5zł na pomoc biednym dzieciom.

10. Ogłaszamy nabór na kościelnego w naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się kandydatów do ks. Proboszcza do 17 grudnia, a 18 grudnia Rada Parafialna wybierze nowego kościelnego. Najlepiej, by zgłaszający się byli emerytami lub rencistami, ludźmi uczciwymi i solidnymi. Nowy kościelny obejmie pracę z dniem 1 stycznia 2017 r.