Rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi; „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

– Wszystkie te instytucje w trosce o trzeźwość mają swoją odpowiedzialność. Moglibyśmy powiedzieć najkrócej, że rodzina chroni siebie – przed nadużywaniem alkoholu – miłością, Kościół – prowadzeniem ludzi do Pana Boga, a rząd i samorząd mają swoje zadania do wypełnienia i chodzi tu o dobre prawo i jego egzekwowanie – wskazuje ks. bp Bronakowski.

Patronami Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu będą święci i błogosławieni czczeni m.in. właśnie ze względu na swoją postawę trzeźwościową, jak bł. Bronisław Markiewicz, św. Maksymilian Kolbe, św. Stanisław Papczyński czy bł. Karolina Kózkówna. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu zakończy się 4 marca.

Szczegóły dotyczące intencji modlitw na stronie:

Plakat_TM