1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw. O godz. 1540 będzie nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

2. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

3. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – Niepokalanego Poczęcia NMP; we wtorek – Św. Rodziny; w środę – MB Gromnicznej; w czwartek – Zwiastowania Pańskiego; w piątek – MB Królowej Polski i w sobotę – Matki Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 1540 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża św. Jana z Dukli. Za tydzień taca będzie przeznaczona na parafie potrzebujące pomocy.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 21-40. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 1-20 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 80 zł na prace przy kościele.

6. Przez cały ten tydzień z wyjątkiem środy Msza św. będzie odprawiana tylko wieczorem o godz. 1800. W środę Msze święte odprawiane będą rano o godz. 700 oraz wieczorem o godz. 1800.

7. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli: 300 zł – z nr 390; 200 zł – na konto parafialne Szerszeń Ewa nr 88A; po 100 zł – Lubecki Zbigniew nr 140, Gwizdała Zofia nr 324, Fil Tadeusz nr 324A i Baran Henryk nr 326. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Do tej pory złożono zaledwie 180 ofiar: po 500 zł – 2; po 300 zł – 2; po 200 zł – 73; po 150 zł – 2; po 100 zł – 95; po 50 zł – 6. Już są wykonywane i wkrótce będą montowane płaskorzeźby św. Faustyny i św. Jana Pawła II, za które trzeba będzie zapłacić. Dlatego bardzo prosimy o składanie tych ofiar w miarę szybko, bo na wakacjach będzie odnawiany żyrandol, a następnie sprowadzimy relikwie św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara i trzeba będzie zakupić na nie piękny relikwiarz.