1. Dziś o godz. 1530 będzie nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św.

2. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże:

w poniedziałek – MB Szkaplerznej

we wtorek – MB Zielnej

w środę – MB Częstochowskiej

w czwartek – MB Bolesnej

w piątek – MB Różańcowej

w sobotę – Ofiarowania NMP

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po wszystkich Mszach św., przed kościołem, zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. O godz. 1530 będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP, a po nim Msza św. Jako, że będzie to druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na remont Kaplicy Cmentarnej.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 81-100. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 61-80 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 40 zł na potrzeby kościoła.

5. Od poniedziałku do piątku Msza św. odprawiana będzie tylko wieczorem o godz. 1700 natomiast w sobotę Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700.

6. Za dwa lata w 2020 r. przypadnie 100 rocznica poświęcenia naszego kościoła przez bpa Józefa Sebastiana Pelczara, dziś świętego. Planujemy z tej okazji uroczystość parafialną z udziałem Ks. Abpa, księży rodaków i byłych księży wikariuszy oraz sióstr zakonnych rodaczek. W ramach przygotowania do tej uroczystości chcemy wykonać pewne prace w kościele m.in. wykonanie i dołączenie do zabytkowych, nowych konfesjonałów, oczyszczenie głównego żyrandola i wykonanie dwóch płaskorzeźb św. Jana Pawła II i św. Faustyny na fronton kościoła. Dlatego począwszy od drugiej niedzieli listopada, w każdą drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na wyżej wymienione prace. Apelujemy też do parafian o składanie dobrowolnych ofiar w kopertach na tacę na te właśnie prace. W naszym kościele oznaczeni są ofiarodawcy, którzy przyczynili się do budowy i wyposażenia kościoła, dlatego niech i dzisiejsi parafianie przyczynią się do upiększenia naszego kościoła na jego Jubileusz.

7. Ks. Paweł organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Kalisza i Gniezna w sobotę 27.10. Koszt pielgrzymki 130 zł. Zapisywać się można w zakrystii wpłacając wyżej wymienioną kwotę. Wyjazd będzie w piątek o północy sprzed kościoła.